ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ВІДКРИТА КУРАТОРСЬКА ГОДИНА НА ТЕМУ: «270 РОКІВ ІЗ ЧАСУ НАРОДЖЕННЯ ДМИТРА БОРТНЯНСЬКОГО (1751-1825), КОМПОЗИТОРА, ДИРИГЕНТА, СПІВАКА» НА ФАКУЛЬТЕТІ НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНОЇ ТЕХНІКИ ТА ІНЖЕНЕРНОЇ МЕХАНІКИ

11.11.21 проведена відкрита кураторська година на тему: «270 років із часу народження Дмитра Бортнянського (1751-1825), композитора, диригента, співака» на факультеті низькотемпературної техніки та інженерної механіки.

Старший куратор факультету підготував інформацію про життєвий шлях Дмитра Бортнянського.

Дмитро Степанович Бортнянський народився 28 жовтня 1751 року в місті Глухові, що на Чернігівщині.

Він  один з перших українських музикантів європейського рівня, що залишив по собі вагомий внесок у формуванні української та російської музичної школи. Найбільшу славу йому принесли хорові твори, де виступає новатором – створивши новий тип хорового концерту.

Дмитро Бортнянський був першим українським композитором-універсалом: автором романсів, опер, творцем нового типу хорового концерту; першим, чиї музичні твори почали виходити друком. Свого геніального попередника Михайло Вербицький називав “українським Моцартом”.

Лише музика великого Дмитра Бортнянського, дарована Божим генієм, зостанеться над часом і віками як символ незнищенності та вічності.

Старший куратор ф-ту НТтаІМ                     Анатолій БАСОВ