ЗАГАЛЬНОУНІВЕРСИТЕТСЬКА КУРАТОРСЬКА ГОДИНА ПРИСВЯЧЕНА ДНЮ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

В Одеському національному технологічному університеті протягом 09-11травня 2022 року відбулась загальноуніверситетська кураторська година, присвячена Дню пам’яті та примирення.

Куратори розповіли здобувачам вищої освіти, що у листопаді 2004 року, рішенням 59‑ї сесії Генеральної асамблеї ООН, 8 і 9 травня були оголошені Днями пам’яті і примирення. У резолюції ООН пропонувалось державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам відзначати один або обидва ці дні – 8 і 9 травня – як День пам’яті всіх жертв Другої світової війни.

На Україні «День пам’яті та примирення» встановлений Указом Президента Порошенка № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24 березня 2015 року. Метою відзначення 8 травня є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму». Цей день присвячений пам’яті більше 80 мільйонів людей всіх рас і націй, чиє життя обірвалося через насильство світового масштабу. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував в полоні, концтаборах або просто пропав безвісти у вирі воєнного лихоліття.

У сьогоднішніх умовах агресії Росії проти українського народу, День пам’яті та примирення є нагадуванням про страшну катастрофу та запобігання, що не можна вирішувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом.

Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати світ, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами. НІКОЛИ ЗНОВУ!

Факультет технології зерна і зернового бізнесу

старший куратор Делі І.І.

Факультет технології вина та туристичного бізнесу

старший куратор Берегова О.М.

Факультет технології та товарознавства харчових продуктів і продовольчого бізнесу

старший куратор Вікуль С.І.

Факультет інноваційних технологій харчування і ресторанно-готельного бізнесу (спец. 181 «Харчові технології»)

старший куратор Голінська Я.А.

Факультет економіки, бізнесу та контролю

старший куратор Гриньків О.В.

Факультет комп’ютерних систем та автоматизації

старший куратор Гурський О.О.

Факультет низькотемпературної техніки та інженерної механіки

старший куратор Басов А.М.

Факультет інноваційних технологій харчування і ресторанно-готельного бізнесу (спец. 241 «Готельно-ресторанна справа»)

старший куратор Коваленко Н.О.

Факультет нафти, газу та екології

старший куратор Мадані М.М.

Факультет менеджменту, маркетингу і логістики

старший куратор Шишко О.Г.