ВІДКРИТА КУРАТОРСЬКА ГОДИНА НА ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИНА ТА ТУРИСТИЧНОГО БІЗНЕСУ ОНТУ, ПРИСВЯЧЕНА 110-РІЧЧЮ ІЗ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АНДРІЯ МАЛИШКА

В Одеському національному технологічному університеті 28 жовтня 2022 року відбулася відкрита кураторська година на тему «14 листопада – 110 років із дня народження Андрія Малишка, поета, перекладача, літературного критика», де викладачі та студенти груп нашого факультету ознайомилися зі сторінками біографії відомого українського поета і майстра слова – Андрія Малишка. Була представлена цікава, яскрава, об’ємна презентація за даною темою.

За проведення кураторської години була відповідальна група ТВ-21. Куратор-Мирошніченко О.М. Авторами презентації є студентки групи – Заставенко Юлія і Гагаузова Єва.

Студенти познайомили слухачів з біографією і творчім шляхом Андрія Самойловича Малишка.

Андрій Малишко народився 14 листопада 1912 р. в Обухові Київської області в багатодітній сім’ї сільського шевця. Дитинство минало в чарівливому голосі маминого співу. Це вона познайомила сина з творчістю Тараса Шевченка й народними мотивами. З самого дитинства майбутній поет виніс незрадливу любов до рідної землі та матері, до рідної пісні та слова, промовленого “в колисці із лози, щоб вічним окаянним боржником його нести, страждати і любити…”

Протягом 1961 р. – 1970 p. вийшли збірки “Листи на світанні” (1961 р.), “Віщий голос” (1961 р.), “Прозорість” (1962 р.), “Дорога під яворами”(1964 р., за неї А. Малишко 1969 р. отримав Державну премію СРСР), “Рута” (1966 р.), “Синій літопис” (1968 р.), “Серпень душі моєї” (1970 р.) За збірку “Далекі орбіти” 1964 р. поет отримав Шевченківську премію.

Останнім твором поета, написаним у лікарні за вісім до його смерті, була славнозвісна “Стежина” (“Чому, сказати, й сам не знаю…”), в якій він роздумує над людським життям…

17 лютого 1970 р. Андрій Малишко помер.

За своє життя поет видав близько 40-ка збірок. Малишко полишив нам не тільки пісенну й поетичну спадщину, він також є автором значної кількості публіцистичних та літературно-критичних творів. Написав тексти пісень до фільмів: “Макар Нечай” (1940 р.), “Богдан Хмельницький” (1941 р.), “Роки молодії” (1942 р.), “Щедре літо” (1950 р.), “Долина синіх скель” (1956 р.), “Лілея”, “Таврія” (1959 р.), “Чорноморочка” (1960 р.), “Абітурієнтка” (1973 р.). А також сценарії до кінокартин: “Навіки з російським народом” (1954 р.), “Квітуча Україна” (1961 р.), “Ми з України” (1962 р.)

Андрія Малишко з упевненістю можна назвати ліриком від Бога. Його вірші наповнені пристрастю, інтимними інтонаціями, кожен рядок яких пломенить українським барвистим словом.

На заході були присутні 72 учасника – студенти і викладачі факультетів ТВтаТБ, ІТХіРБГ, ТтаТХПіПБ.

Старший куратор ф-ту ТВтаТБ, Ольга БЕРЕГОВА