ВІДКРИТА КУРАТОРСЬКА ГОДИНА НА ФАКУЛЬТЕТІ НАФТИ, ГАЗУ ТА ЕКОЛОГІЇ ПРИСВЯЧЕНА

250 РІЧЧЮ ІЗ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ КАРАЗІНА

10 лютого 2023 року була проведена відкрита кураторська година на факультеті НГтаЕ, присвячена 250 річчю із дня народження Василя Каразіна (1773-1842), вченого, винахідника, громадського та освітнього діяча, публіциста, ініціатора заснування Харківського університету, першого у східній Україні.

Просвітник. Все життя він вірив у нездоланну силу знання та народу, озброєного найсучаснішими знаннями, тому став засновником перших початкових шкіл для кріпаків, в пам’яті нащадків залишився як засновник Харківського університету.

Науковець. Автор чисельних праць та відкритів у галузі  хімії, агрономії, селекції тощо.

Громадський діяч. Ідеаліст, що писав імператору листи, у яких закликав звільнити селян від кріпацтва та описував проблеми, що штовхають імперію до загибелі.

Куратори та студенти розповіли цікаві факти про життя та діяльність Василя Каразіна.

На кураторській годині були присутні 35 студентів та викладачів університету.

Старший куратор факультету НГтаЕ, Марія МАДАНІ