КУРАТОРСЬКА ГОДИНА ПРИСВЯЧЕНА ДНЮ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

На початку лютого 2023 року в Одеському національному технологічному університеті була проведена загально-факультетська кураторська година присвячена Дню пам’яті Героїв Крут.

Куратори розповіли студентам, що День пам’яті Героїв Крут – одна з трагічних і водночас високо легендарних сторінок в історії української визвольної боротьби 1917-1921 рр.

Куратори звернули увагу, що за різними джерелами, українська сторона втратила вбитими від 300 до 400 чоловік, але змогла затримати більшовицьку армію і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не залізничним шляхом, як задумувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Подвиг студентів-крутян став символом мужності та беззастережної любові до власної Батьківщини. За часів радянської влади, про бій під Крутами забули на довгі роки, до отримання Україною незалежності. Тільки в останні роки історики почали активно вивчати наявні матеріали. І хоча зараз виникає більше питань, ніж відповідей, незмінним залишається один факт: битва під Крутами – одна з визначних сторінок історії України, яку ми маємо пам’ятати.

Факультет технології зерна і зернового бізнесу

старший куратор Делі І.І.

Факультет технології вина та туристичного бізнесу

старший куратор Берегова О.М.

Факультет технології та товарознавства харчових продуктів і продовольчого бізнесу

старший куратор Вікуль С.І.

Факультет інноваційних технологій харчування і ресторанно-готельного бізнесу (спец. 181 «Харчові технології»)

старший куратор Степанова В.С.

Факультет економіки, бізнесу та контролю

старший куратор Мішина Т.О.

Факультет менеджменту, маркетингу та публічного адміністрування

старший куратор Орлова В.О.

Факультет низькотемпературної техніки та інженерної механіки

старший куратор Басов А.М.

Факультет інноваційних технологій харчування і ресторанно-готельного бізнесу (спец. 241 «Готельно-ресторанна справа»)

старший куратор Скляр В.Ю.

Факультет нафти, газу та екології

старший куратор Мадані М.М.

Факультет комп’ютерної інженерії, програмування та кіберзахисту

старший куратор Владімірова В.Б.