КУРАТОРСЬКА ГОДИНА ПРИСВЯЧЕНА ДНЮ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ, ВШАНУВАННЮ ПОДВИГУ УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

В Одеському національному технологічному університеті була проведена  єдина кураторська година, присвячена Дню  пам’яті Героїв Небесної Сотні.

День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Куратори груп повідомили студентам, що 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

Куратори груп нагадали студентам, що сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 герої, після 21 лютого – ще 18.

Куратори звернули увагу, що окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 104-м Героям Небесної Сотні Президент України П. Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

Факультет технології зерна і зернового бізнесу

старший куратор Делі І.І.

Факультет технології вина та туристичного бізнесу

старший куратор Берегова О.М.

Факультет технології та товарознавства харчових продуктів і продовольчого бізнесу

старший куратор Вікуль С.І.

Факультет інноваційних технологій харчування і ресторанно-готельного бізнесу (спец. 181 «Харчові технології»)

старший куратор Степанова В.С.

Факультет економіки, бізнесу та контролю

старший куратор Мішина Т.О.

Факультет комп’ютерних систем та автоматизації

старший куратор Гурський О.О.

Факультет низькотемпературної техніки та інженерної механіки

старший куратор Басов А.М.

Факультет інноваційних технологій харчування і ресторанно-готельного бізнесу (спец. 241 «Готельно-ресторанна справа»)

старший куратор Скляр В.Ю.

Факультет нафти, газу та екології

старший куратор Мадані М.М.

Факультет комп’ютерної інженерії, програмування та кіберзахисту

старший куратор Владімірова В.Б.

Факультет менеджменту, маркетингу та публічного адміністрування

старший куратор Орлова В.О.