21 березня – Всесвітній день поезії

21 березня 2023 р. в ОНТУ було проведено захід, присвячений Всесвітньому дню поезії (модератори – доц. Зінченко О.С., викл. Безніс П.М.). Свято, яке встановлено 1999 р. ухвалою 30-ї сесії ЮНЕСКО та сприяє розвитку поезії, шануванню традиції поетичних читань, відновленню діалогу між поезією та іншими видами мистецтва.

Учасники заходу підготували літературну презентацію, присвячену історії розвитку української  поезії: продекламували твори давньої української літератури, які повернули нас у минуле. Поезія І. Котляревського допомогла гостям заходу перейнятися епохою становлення нової української літератури. На високому художньому рівні студенти ОНТУ читали вірші Т.Шевченка, Лесі Українки, Ліни Костенко.

Студенти спеціальності 035 Філологія ознайомили присутніх із французькою поезією: “Міст Мірабо” Гійома Аполлінера,   “Для тебе, моя любове” Жака Превера. Особлива увага глядачів була прикута до звучання віршів Лесі Українки французькою мовою.

Під час заходу також виступила проф. Віват Г.І. зі своїми віршами із  збірок «Крилата душа», «Біле і чорне».  Було цікаво почути, які образи, ідеї, алюзії інтерпретує авторка у своїх творах.

Учасники заходу  створили  неповторну поетичну зустріч, що вчить тонко сприймати красу поезії, осмислювати цінності життя.

Завідувач кафедри української та іноземної філології Ольга ФІЛІПЕНКО